30 stycznia 2017

Wydarzenia: Perła Paprocan

Piękne widoki i hektolitry zdrowych, sportowych emocji – czy istnieje lepsze połączenie? Wiosenna edycja tyskiej Perły Paprocan po raz kolejny pokazała, że dobry wypoczynek to taki, który wymaga od nas odrobiny ruchu i szczypty zaangażowania. Uczestnicy biegu przebiegli więc dystans od 7 do nawet 42 kilometrów, udowodnili, że mogą wszystko i zapewnili, że już czekają na jesienną edycję wydarzenia. Gotowi, do startu… start!

Perła Paprocan

Miłość od pierwszego wejrzenia, początkowe katusze, pasja buzująca we krwi już od dziecka. Niezależnie od faktu, jak zaczynała się nasza przygoda z bieganiem, jedno nie ulega wątpliwości – ta aktywność wciąga i zostaje z nami już na zawsze. Organizatorzy biegu XXVII Perła Paprocan taką czystą miłość do pokonywania kolejnych kilometrów postanowili połączyć z malowniczą trasą wokół Jeziora Paprocańskiego, co w rezultacie zaowocowało jedną z ciekawszych imprez tego typu na całym Śląsku. Co czyni ten bieg tak wyjątkowym, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na udział w tyskim wydarzeniu? Na pewno zachwyca już samo miejsce odbywania się maratonu – trasa ciągnie się bowiem wokół malowniczego jeziora, a jej zróżnicowanie pozwala doświadczyć niezłego zastrzyku endorfin na każdym z jej etapów. Ciężko także Perłę rozpatrywać jedynie pod kątem zwyczajnych zawodów. Rywalizacja? Owszem, ale na naprawdę dalekim planie. Bieg Perła Paprocan to w istocie bieg dla samego siebie, a bardziej niż końcowe wyniki liczy się tu pokonywanie własnych słabości oraz stanowienie kolejnych, życiowych rekordów. To właśnie ze względu na takie założenie uczestnicy zawodów sami mogą decydować, jaki dystans chcą pokonać – i w zależności od warunków pogodowych czy swojego samopoczucia, na bieżąco zweryfikować swój plan działania.

Bieg dla każdego

Jesteś gotowy na maraton, a może twoim celem jest przebiec 7 km w pięknych okolicznościach przyrody? Bieg Perła Paprocan umożliwia obie te opcje, dzięki czemu na starcie spotykają się miłośnicy biegania w każdym wieku i z różnym bagażem doświadczeń. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że największe znaczenie odgrywają tutaj nie same zawody, a wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i w doskonałym towarzystwie. Potwierdzają to wyniki XXVII edycji biegu – w tym roku zawody ukończyło ukończyło aż 966 zawodników, z czego 846 to biegacze.

A po zawodach? Spacer tyską Promenadą, będącą jednym ze sponsorów wydarzenia, i wizyta w Pracowni lodów naturalnych GRAMY – w końcu po takim wysiłku każdy biegacz zasługuje na słodką nagrodę!

Aktualności
close
PromenadaPromenadaPromenada